Pozitīvie ieteikumi

Vairāk kā 40% jauniešu pozitīvu uzmundrinājumu no citiem saņem vien pāris reizes mēnesī. Kā uzlādēt sevi, kā pasmaidīt? MOT nodarbībās svarīgākais ir pozitīvais fokuss it visā - katrā cilvēkā un katrā situācijā 🤩 Kāpēc ir tik svarīgi būt pozitīvam?

Par to, kāpēc ir tik svarīgi uzturēt sevi pozitīvā formā, stāsta mūsu eksperts - jauniešu psihologs Emīls Ūdris:

"Pozitīvā domāšana ir vērsta uz aktivitāti, kas virza cilvēku attīstības un labklājības virzienā, tā paver rīcības brīvību un nav ierobežojoša. Pozitīva domāšana pusaudzi un jaunieti spēj daudz mērķttiecīgāk un labāk virzīt pretī iecerētajam un vērtībās balstītai dzīvei.  Kamēr negatīva domāšana jaunieti ierobežo un ved strupceļā.

MOT trenē drosmi un veicina tādas sociālās prasmes kā pārvarēt grūtības, sekot mērķim un apzināties savus resursus un spējas. MOT var palīdzēt puaudžiem šajā trauksmainajā laikā.

Lai to varētu paveikt, ir nepieciešams dzīvesspars (angliski "resilience"). Tas mums palīdz pārvarēt grūtības un izturēt sāpes, kuras ir neatņemama dzīves sastāvdaļa un ar kurām mēs neizbēgami sastopamies dažādos savas dzīves posmos.

Iečeko GIF stikerus, ko vari izmantot ikdienā un kas noteikti Tev palīdzēs kļūt enerģiskākam un noticēt sev! Lejuplādē GIF stikerpaku un nosūti tos draugiem!

 

Lejuplādē šeit:  GIF Stiker paka

IZLASI IETEIKUMUS UN APSKATI VIZUALIZĀCIJAS NO MOT NODARBĪBĀM UN IZPILDI KATRAS AKTIVITĀTES UZDEVUMU! NOFORMULĒ SAVAS DOMAS, PASAKI TĀS SKAĻI! 

KABATAS LUKTURĪTIS

Parādi tumšajām domām pigu! Kad sajūties slikti, iedomājies, ka iespīdini lukturīti sevī un pasaki skaļi, kas Tev sevī patīk vislabāk? Kāpēc Tu esi vislabākais? Tāpat arī katrā cilvēkā un katrā situācijā var atrast kaut ko labu un uz to fokusēties. Iespējams, ka ne visi cilvēki ir labi, bet visos cilvēkos ir kaut kas labs, vai ne?

 

POZITĪVĀ DEGVIELA

Vai zini, kas ir Tava pozitīvā degviela? Ar labajām domām, saviem hobijiem un dzīvojot saskaņā ar sevi, mēs uzpildām sevi ar degvielu, lai dotos tālāk. Kas Tev rada prieku? Kad Tu jūties vislaimīgākais?  Viss sākas ar Tevi pašu - tikai tad, ja pats esi piepildīts ar pozitīvo degvielu, varam to dot apkārtējiem.

 

DROSMES POGA

Iedomājies, ka Tavā plaukstā ir drosmes poga, kuru Tu nospied, kad nepieciešams iedrošinājums, piemēram, kad gribi kādam atklāti pateikt savas domas vai nav pietiekoši daudz drosmes uzsākt ko jaunu. Nospied uz šeit un kļūsti drosmīgs jau tagad!

 

SPOGULIS

Paskaties spogulī - Tev pretī raugās cilvēks, kura dēļ Tev ir vērts celties katru rītu! Tu pats nosaki to, kāda būs Tava diena. Paskaties spogulī un pasaki skaļi un pārliecinoši: "Šī būs mana labākā diena!" Noskaņo sevi pozitīvi.

 

MUGURSOMA

Katram no mums ir neredzama mugursoma, kuru nēsājam sev līdzi ik dienu. Tajā iekšā ir visa mūsu līdzšinējā dzīves pieredze. Un tā ne vienmēr ir bijusi skaista un pūkaina, bet svarīgi ir tas, kā mēs šo pieredzi izmantojam. Tiekot pāri grūtībām un izaicinājumiem, Tu kļūsti spēcīgāks. Uzlādējies ar pozitīvo degvielu, kas ļauj Tavai mugursomai pacelties spārnos un kļūt vieglākai! Pozitīvā degviela ir iedrošinājums, hobijs, prieks, saziņa ar draugiem, ģimenes atbalsts un viss, kas Tev liek pasmaidīt - vai vari sastādīt sarakstu ar to, kas rada Tev prieku?

SATELĪTA ORBĪTA

Tava klase, futbola komanda vai draugu kompānija ir kā satelīta orbīta – svarīgi, ka tajā ir iekļauti visi. Atceries, ka arī esot mājās, Tava klasa ir viena satelīta orbīta! Sasveicinies ar saviem klasesbiedriem, pajautā, kā viņiem klājas!

 

NEESI AITA

Cik bieži Tu vari atļauties rīkoties tā, kā uzskati par pareizu, kaut arī apkārtējie rīkojas pretēji? Neesi aita, neseko baram, esi Tu pats! Atceries, vai ir bijušas situācijas, kad esi rīkojies ne tā, kā pats būtu gribējis tikai tāpēc, ka tā darīja citi? Atceries, Tu esi unikāls!

 

NEREDZAMĀ SIRDS

Katram no mums ir sirds. Ir svarīgi to atcerēties, pat ja kādā brīdī kāds šķiet necilvēcīgs. Viņam ir sirds, kas pukst, tieši tāpat kā Tev. Īpaši svarīgi tas ir brīžos, kad mūs pārņem dusmas, trauksme, agresija. Iedomājies šo sirdi saulesbrillēs otrā!

 

ROBEŽSTABS

Katram cilvēkam ir savas robežas. Zinot savas robežas, Tu vai nu atļauj vai neatļauj tām pārkāpt. Vienmēr atceries savas robežas un respektē, ka tādas ir arī citiem! Noformulē, kas ir Tavas robežas!

SĀC DIENU KĀ BALTU LAPU

Kāda būs Tava diena? Tikai Tu to vari noteikt! Sāc to ar jaunu, baltu lapu. Iespējams, Tu to vari ietērpt papīra lidmašīnītē, ko laist aizraujošā dienas piedzīvojumā. Paņem baltu lapu un uzraksti, ko Tu šodien vēlies izdarīt!

Jaunieši dalās ar darbībām un domām, kas mierina un uzlabo viņu labsajūtu pandēmijas laikā. Varbūt kāds ieteikums noder arī Tev?